سرامیک صدف اردکان با نصف قیمت وارد بازار شد

سرامیک صدف اردکان بسیار سخت است که تمیز کردن و نگهداری آن را آسان می کند. متأسفانه، این نیز می تواند ایستادن روی آن را دشوار و ناراحت کننده کند.

بر خلاف کف‌های ارتجاعی، سرامیک‌های سخت را نمی‌توان با استفاده از لایه‌های زیرین نرم کرد. این بدان معنی است که این مواد ممکن است برای محیط هایی که افراد مجبور به ایستادن طولانی مدت هستند مناسب نباشند.

سختی در آشپزخانه‌ها نیز می‌تواند یک مشکل باشد، جایی که یک ظرف افتاده به احتمال زیاد روی سطح سخت می‌شکند.

در نهایت، سختی کاشی و سرامیک ممکن است در اتاق هایی که توسط افراد مستعد سقوط مانند کودکان کوچک یا ساکنان مسن استفاده می شود، مشکل ساز باشد.

البته می‌توان سختی سرامیک را با استفاده از فرش‌های پرتابی یا فرش‌های منطقه‌ای در مکان‌های استراتژیک که افراد تمایل دارند برای مدت طولانی بایستند، جبران کرد، مانند مناطق کار آشپزخانه.

در حالی که برخی از کاشی‌ها گرما را نسبتاً خوب نگه می‌دارند، همه کاشی‌ها در هوای سرد سرد می‌شوند، که می‌تواند در اول صبح به انگشتان پا شوک وارد کند یا واقعیتی ناخوشایند روی پاهای برهنه در حمام باشد. تنها راه مقابله با کاشی سرد، گرمای داخل کف است، یا تشک های الکتریکی زیر کاشی یا گرمایش تابشی در زیر یا زیر کف.


به معنای واقعی کلمه صدها برند کاشی و سرامیک در دسترس است، اما تعداد نسبتاً کمی از تولید کنندگان وجود دارد.

این به این دلیل است که تولید کنندگان منفرد اغلب مارک های بسیاری را به بازار عرضه می کنند. آنها ممکن است مارک های اختصاصی برای زنجیره های خرده فروشی خاص ایجاد کنند و در عین حال مارک های عمومی خود را نیز بازاریابی کنند.

در حالی که بیشتر کاشی‌های سرامیکی کف لعاب‌دار هستند، کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب مانند کاشی‌های سنتی سالتیلو وجود دارند. برای محافظت از سطح آنها در برابر مایعات و لکه ها باید آب بندی شوند. و با انواع کاشی ها، دوغاب بین کاشی ها مستعد رطوبت و لکه است و برای محافظت باید به طور مرتب آب بندی شود.

کفپوش سرامیکی در برابر آسیب های فیزیکی بسیار مقاوم است، اما ترک خوردگی می تواند ناشی از نصب نامناسب یا مشکلات در زیرسازی کاشی باشد. اگر کف به خوبی نگهداری شود، یک نصب با کیفیت می تواند صدها سال دوام بیاورد. اگر یک کاشی به دلیل ضربه شدید ترک بخورد، فرآیند تعویض کاشی نسبتاً ساده است.